„Książka to mistrz, co darmo nauki udziela,

kto ją lubi, doradcę ma i przyjaciela,

który z nim smutki dzieli, pomaga radości,

chwile nudów odpędza, osładza cierpkości”

Ambroży Grabowski

 

 

„Ktoś powie, że czytać każdy umie,

zaprawdę mało kto czytać potrafi”

Cyprian Kamil Norwid

 

„Książka i możliwość czytania to jeden

z największych cudów ludzkiej cywilizacji”

Maria Dąbrowska

 

 

 

„Książki to okręty myśli, żeglujące po oceanach czasu

i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek

z pokolenia na pokolenie”

Francis Bacon

 

 

 

 

 

 

ZAPRASZAMY

Oddział dla dzieci i młodzieży


Historia

„Wasz uśmiech jest moim uśmiechem…” M. Kownacka W 1984 roku  Miejska ...

Filia w Grzybowie


Godziny otwarcia

Godziny otwarcia poniedziałek, wtorek, czwartek   9:00 - 15:00środa  8:00 ...

Filia w Żychlinie


Godziny otwarcia filii

Godziny otwarcia filii: poniedziałek, wtorek, czwartek  8:00 - 16:00środa  ...

Klub Seniora


Działalność i historia

Jubileusz 30 – lecia  Klubu seniora „Spokojna jesień”Klub...

Home Aktualności

Informacje

Dane teleadresowe

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna
im. M. Kownackiej

Żychlin 99-320,
ul. Al. Racławickie 5

Telefony:
(24) 285 11 69
(24) 285 49 79

Aktualności
24
lip
2015
Podsumowanie Kursu komputerowego - "Cyfrowy świat w zasięgu ręki"

VI  edycja Kursu komputerowego dla osób 50+ „ Cyfrowy świat w zasięgu ręki „ dobiega końca  .  29 lipca ( w środę) nastąpi  uroczyste zakończenie  i podsumowanie . Ideą Kursu jest aktywizacja lokalnej społeczności w cyfrowym świecie, a także  zapewnienie mieszkańcom kompleksowego dostępu do nowych technologii i szeroko rozumianej informacji. Podczas zajęć uczestnicy poznali podstawy obsługi komputera, posługiwanie się edytorem tekstu, zdobyli umiejętność korzystania  z  poczty elektronicznej,  internetowych przeglądarek, komunikatorów, portali społecznościowych. Zajęcia uświadomiły uczestnikom, że „komputer jest nowym oknem na świat” .

Więcej…
 
23
lip
2015
Certyfikat BIBLIOTEKA Z PASJĄ

30 lipca br zakończy się program „Akademia Orange dla bibliotek”, w którym żychlińska  biblioteka brała udział już od 2010 roku. Dzięki Fundacji Orange mogliśmy stać się „cyfrowymi przewodnikami” i pomóc  mieszkańcom Żychlina  i okolic  podnosić cyfrowe umiejętności.  W ramach programu nasza biblioteka przez 5 lat oferowała bezpłatny dostęp do Internetu. Przeprowadziliśmy wiele kursów komputerowych , warsztatów   internetowych, stając się tym samym nowoczesnym centrum informacji, kultury i edukacji. Fundacji dziękujemy za wsparcie   i inspirację do działania oraz certyfikat   BIBLIOTEKI Z PASJĄ.  Naszych użytkowników nadal zapraszamy w progi bibliotecznych placówek, gdzie w dalszym ciągu w naszej ofercie jest darmowy Internet oraz wiele innych atrakcji.

Zapraszamy

 

 
23
lip
2015
CZYTAM więc JESTEM

Książka- to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości.. „Ambroży Grabowski

Masz wakacje ? Wybierasz się w podróż? Wykorzystaj czas na czytanie. Koniecznie spakuj książkę dla zabicia kilkugodzinnej podróży. Podczas wakacji panuje moda na książki, które odkładaliśmy cały rok. Niektórzy żartobliwie mówią, iż „ możemy czytać co chcemy, a nie to co chce system edukacji ”- coś w tym jest . Bo wakacje to czas w którym czytamy co chcemy, nie to co musimy. Czas na wakacyjną lekturę jest ciekawym uzupełnieniem letnich wycieczek i odpoczynku. Czytając również zwiedzamy niesamowite miejsca.

Czytając zwiedzasz świat !

Odkryj niesamowite miejsca i weź książkę na wakacje !


 
22
lip
2015
ZAPROSZENIE-ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH "POZNAJ BEZPIECZNY INTERNET"

Internet daje swobodny dostęp do informacji, wiedzy i kultury, ale może być także źródłem zagrożeń, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie młodych osób do korzystania z sieci – wykształcenie u nich właściwych nawyków i bezpiecznych zachowań w Internecie. Dzieci narażone są na kontakt  z informacjami, które mogą mieć szkodliwy wpływ na ich psychikę.  Do niebezpiecznych treści zalicza się filmy, zdjęcia i teksty o charakterze pornograficznym, prezentujące przemoc , promujące niezdrowe postawy i zachowania. Większość młodych internautów korzysta z komunikatorów, czatów, portali społecznościowych  zawierając nowe znajomości z niebezpiecznymi osobami,  stając  się ofiarami przestępstw z  użyciem sieci : oszustw, wyłudzeń, włamań komputerowych . Cyberprzemoc  to nowe oblicze przemocy rówieśniczej z wykorzystaniem technologii informacyjnych i komunikacyjnych . Akty cyberprzemocy przyjmują różne formy : nękanie, straszenie, szantaż  z użyciem sieci, publikowanie lub rozsyłanie ośmieszających , kompromitujących zdjęć, filmów oraz podszywanie się w sieci pod kogoś, wbrew jego woli.

Więcej…
 


Strona 1 z 5

Reklama


Info

%s użytkownik : 170
Artykułów : 57

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Statystyka

Odsłon : 362225

Tagi

© [Free] Designed by rcomp.pl
:: WITAMY NA NASZEJ STRONIE :)