„Książka to mistrz, co darmo nauki udziela,

kto ją lubi, doradcę ma i przyjaciela,

który z nim smutki dzieli, pomaga radości,

chwile nudów odpędza, osładza cierpkości”

Ambroży Grabowski

 

 

„Ktoś powie, że czytać każdy umie,

zaprawdę mało kto czytać potrafi”

Cyprian Kamil Norwid

 

„Książka i możliwość czytania to jeden

z największych cudów ludzkiej cywilizacji”

Maria Dąbrowska

 

 

 

„Książki to okręty myśli, żeglujące po oceanach czasu

i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek

z pokolenia na pokolenie”

Francis Bacon

 

 

 

 

 

 

ZAPRASZAMY

Oddział dla dzieci i młodzieży


Historia

„Wasz uśmiech jest moim uśmiechem…” M. Kownacka W 1984 roku  Miejska ...

Filia w Grzybowie


Godziny otwarcia

Godziny otwarcia poniedziałek, wtorek, czwartek   9:00 - 15:00środa  8:00 ...

Filia w Żychlinie


Godziny otwarcia filii

Godziny otwarcia filii: poniedziałek, wtorek, czwartek  8:00 - 16:00środa  ...

Klub Seniora


Działalność i historia

Jubileusz 30 – lecia  Klubu seniora „Spokojna jesień”Klub...

Home Nowości Wydawnicze Nowości wydawnicze 2012

Informacje

Dane teleadresowe

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna
im. M. Kownackiej

Żychlin 99-320,
ul. Al. Racławickie 5

Telefony:
(24) 285 11 69
(24) 285 49 79

14
cze
2012
Nowości wydawnicze 2012

ODDZIAŁ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 

Feldman T. - Wybryki przyjaźni

Tygrysy odznaczają się tym, że rozbrykują się z radości na widok przyjaciół. I czasem wyrządzają im wielkie szkody. A potem muszą je naprawiać. Chodzi o to, żeby brykać bez wybryków. Czy uda się to Tygrysowi? Ta opowieść to lekcja przepraszania.

 

Hapka C. - Nie ma jak miód!

Kubuś bardzo się przejął uwagą Królika, że nie robi nic innego tylko je miód. Postanowił więc, że tego dnia zamiast jeść miód, będzie zajmował się mnóstwem innych rzeczy. Niestety, nie miał pomysłu, co takiego ciekawego mógłby robić. Ale od czego przyjaciele? Od razu znaleźli mu interesujące zajęciaTa opowieść to lekcja akceptacji różnorodności.


Zielińska M. i Janusik K. - Rybka MiniMini i akcja ratunkowa

Rybka MiniMini chciałaby być silna, dlatego co rano się gimnastykuje. Jednak gdy w wyniku wypadku w starym wraku zostaje uwięziona Ryba Młot, okazuje się, że nie trzeba być dużym i silnym, by nieść pomoc. Mała i zwinna Rybka jako jedyna potrafi uratować wielką Rybę.


Christian J. - Kurczaki Luzaki i Bazyliszek

W kurniku zapanował wielki głód. W okolicy nie zostało ani jedno ziarenko, które można by skubnąć. Sprawcą całego nieszczęścia jest potworna i okrutna bestia - Bazyliszek. Odważne kury postanawiają stawić mu czoła. Wyruszają na spotkanie z nieprzyjacielem. Czy pokonają go jego własną bronią? A może wymyślą inny sposób na pozbycie się potwora?


Krella – Moch A. – Królewna Lenka nie chce być grzeczna

Tup, tup, tup – słychać kroki małych stóp. Poznajcie Lenkę – małą, krnąbrną królewnę, która ciągłym grymaszeniem i złośliwymi psotami zasmucała rodziców i całe królestwo aż do dnia, w którym wydarzyło się coś bardzo ważnego…
Dzięki tej historii uwierzycie, że zgrzecznienie naprawdę jest możliwe, jeśli tylko bardzo, bardzo się go pragnie!


Królewski ślub Kopciuszka

Kopciuszek wychodzi za mąż i jak każda panna młoda, chciałaby mieć suknię swoich marzeń. Król życzy jednak sobie, żeby zgodnie z tradycją uszyto jej taką samą suknię, jaką na ślubnym portrecie nosi jego zmarła żona. Czym się skończy ich spór? Zajrzyj do książki.


Markas J. - Scooby-Doo! i ty: Na tropie potwora z ciasta

Pan Pamplemousse, stary znajomy Velmy, prowadzi francuską cukiernię, w której zazwyczaj kłębią się tłumy klientów, a do kasy czeka się w długiej kolejce. Dlaczego tym razem jest inaczej? Co sprawia, że ludzie boją się tu przychodzić? Oto kolejne zadanie dla nieustraszonych członków Tajemniczej Spółki!


Zawadzka D, Miś A, Stadtmuller E. - Piosenki dla przedszkolaka 3 Kołysanki


Kołysanki to kolejny tytuł z bestsellerowej serii Piosenki dla przedszkolaka. Nastrojowe kompozycje tworzą niezapomniany klimat, a poetyckie teksty ukoją i ukołyszą do snu każdego malucha. Zapraszamy do odwiedzin w pogodnym, przytulnym świecie piosenek prosto z kołysankowego kraju. Dodatkowym atutem książeczki jest płyta zawierająca nagrania piosenek w wykonaniu kompozytorki s. Adriany Miś oraz instrumentalną utworów.


Uebe I. - Hurra idę do szkoły!

Zabawna lektura dla dzieci, które właśnie wybierają się do pierwszej klasy. Lekkie, humorystyczne historyjki przedstawiają szkolne realia, widziane oczyma rezolutnej małej Niny i jej przyjaciół z Ia. Książka nie tylko rozśmieszy młodych czytelników ale także przekaże ważne informacje o funkcjonowaniu szkoły, podpowie jak sobie poradzić w trudnych sytuacjach i doda otuchy przed zbliżającym się szkolnym debiutem. Z niej dzieci dowiedzą się między innymi: jak będzie wyglądał pierwszy dzień w szkole, co kryje się w dużych tekturowych tubach wręczanych pierwszoklasistom, czym jest ślubowanie, jak wyglądają lekcje i kim jest wychowawca. Sympatyczny nastrój książki doskonale budują także wesołe ilustracje i śmieszne grafiki, przypominające stylem rysuneczki na marginesach szkolnych zeszytów.


Zarawska P. - Martusia chce mieć pieska

Czy znacie Martusię? Ta wesoła, pomysłowa dziewczynka ma wielu ciekawych przyjaciół i zawsze znajduje sposób na świetną zabawę.W domu, na wycieczkach czy choćby na zawodach ani na krok nie odstępuje jej wierny mały przyjaciel - piesek Gufi


 

Żołądek B. – Kurka Gdaczka

Wreszcie nadeszła długo oczekiwana wiosna! Kurka Gdaczka czuła ją w każdym swym piórku. Czuły ją wszystkie zwierzęta na podwórku. Każde z nich chciało się jakoś przygotować na jej nadejście ? na nadejście wiosny! Świnka Chrumka zmieniła błotko w swoim bajorku, piesek Łatek posprzątał w budzie i wypolerował wszystkie swoje kostki. Kurka Gdaczka jednak przeżywała prawdziwy kurzy dylemat, bo nie wiedziała, w jaki sposób uczcić słonko, zieloną trawkę i dłuższe dni, czyli właśnie uroczą wiosnę. Aż tu, zupełnie niespodzianie, i trochę przypadkiem, ale przecież wiele wspaniałych rzeczy dzieje się jakby przypadkiem, nasza Gdaczka przyrządziła... najpyszniejsze danie na świecie! Przeczytajcie sami, jak do tego doszło i jak skończyła się ta wiosenna przygoda. Ko, ko... Gdak, gdak... życzymy udanej wiosennej lektury!

 


Safarzyńska E. – Jeśli tylko zechcę

"Jeśli tylko zechcę" to chłopcu i dziewczynie, których zaczyna łączyć więcej, niż by sami mogli tego oczekiwać. Obydwoje mają swoje tajemnice - on o niczym innym nie marzy, tylko o zdobyciu serca pewnej szkolnej piękności, a ona....
Szymon to zakompleksiony, zastraszany przez kolegów i nieakceptowany sierota, a Blanka - inteligentna i jedna z barwniejszych szkolnych postaci. A do tego, na nieszczęście pewnych osób, dziewczyna szkolnego "cwaniaczka". Nie czuje się szczęśliwa, uważa, że rodzice jej nie kochają, tylko chcieliby przez jej osobę realizować swe marzenia. Dziewczyna dopuszcza nawet do siebie myśli samobójcze.
Ich losy w końcu się splotą i na zawsze odmienią. Czy szczęśliwie...?

 

WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH

 

Jakub Żulczyk - Instytut

Kraków, Aleja Mickiewicza 21. Agnieszka, barmanka z „Brzydkiego Kota” mieszka z grupą znajomych na piątym piętrze starej kamienicy. Pewnego dnia zostają odcięci od świata: krata na klatce schodowej zostaje zamknięta, winda nie działa, ktoś ukradł baterie z komórek i odciął internet. Co jest grane? Kartka podrzucona pod drzwiami wyjaśnia: „TO NASZE MIESZKANIE”.

Wszystkich zaczyna paraliżować strach.

Czego tak naprawdę się boimy? I kim są Oni? Może dla każdego kim innym?

 

Katarzyna Rosicka - Jaczyńska - Ołówek

Kiedy firma Ars-media odnosiła spektakularne sukcesy gwałtownie zachorowała…

Po trzech latach dostała diagnozę… choruje na SLA – śmiertelną, nieuleczalną chorobę…

I tutaj powinna się kończyć historia jej życia…, a ona właśnie teraz dopiero się zaczyna…

„Zamknęłam oczy i w marzeniach i realnym świecie.

– Boże - wyszeptałam – jeżeli kiedykolwiek będziesz chciał mnie uzdrowić, obiecuję, że docenię najmniejszy okruszek podarowanego mi życia.” – doceniać każdą chwilę życia, bo jutra może nie być – to chyba najważniejsze przesłanie „Ołówka” .

 

Agata Tuszyńska - Oskarżona Wiera Gran

Wiera Gran - piękna, utalentowana, przebojowa. Chciała być tancerką – została śpiewaczką w przedwojennej Warszawie.. Ale przede wszystkim była Żydówką. I to właściwie jest w tej książce najważniejsze. Bo zaraz po błyskotliwym początku kariery jest warszawskie getto, cierpienie, bezwzględna walka o życie, zdrada…

Portret wyjątkowo inteligentnej, silnej, niezwykłej kobiety, która przeżyła tyle, że starczyłoby na kilka niezłych żyć. Zaglądamy do zagraconego, zatęchłego mieszkania Gran. Niechętnie, z wielką nieufnością uchyla nam drzwi, a my wchodzimy w jej świat, który jest i fascynujący i przerażający jednocześnie. To świat wielkiej kariery i trudnej, niejednoznacznej historii. Wspomnień i urojeń. Miłości i nienawiści…

 

Haruki Murakami - "1Q84", t. 1

"1Q84" - po japońsku wyraz "dziewięć" wymawia się jak angielskie Q, a q nawiązuje do słowa "question" - pytanie.

Fabuła książki krąży wokół sekty, która na dalekiej wiejskiej prowincji odizolowała się od świata zewnętrznego i pewnie przeprowadza na swoich członkach totalitarne eksperymenty społeczne w duchu Orwella. Do tematu sekty dochodzimy jednak okrężną drogą. Spokojnie buduje i przeplata dwie równoległe narracje – historię młodego pisarza Tengo i zawodowej morderczyni Aomame, by powołać do życia rzeczywistość pełną smutku, niepokoju i dezorientacji. Metodycznie zawiesza prawa obowiązujące w naszej codzienności, dając czytelnikowi do zrozumienia, że przenosi go do jakiejś alternatywnej wersji Japonii.

Z drobnych elementów, niejednoznacznych symboli powstaje opowieść o schizofrenicznej współczesności…

 

Mark Knapp i Judith Hall - Komunikacja niewerbalna w interakcjach międzyludzkich

Czym jest komunikacja?

Jakie są relacje między zachowaniem niewerbalnym a werbalnym?

W jaki sposób komunikacja niewerbalna wpływa na kształt naszego życia codziennego?

Czy język ciała jest umiejętnością nabytą, czy też cechą wrodzoną i instynktowną?

Czy prawdą jest, że niektórzy z nas potrafią skuteczniej niż inni komunikować swoje myśli twarzą, tonem głosu i innymi sygnałami płynącymi z ciała?

 

Klein Nami - No Logo

Kultowa książka nazywana "biblią antyglobalistów" i współczesnym "Kapitałem".

To wnikliwa, drobiazgowa, poparta wielką ilością przykładów, liczb i zestawień analiza strategii i funkcjonowania międzynarodowych korporacji oraz wpływu ich działalności na nasz społeczny, ekonomiczny i kulturowy krajobraz, zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej. Podstawowe przesłanie Klein brzmi: rosnące w siłę i nie poddane niczyjej kontroli korporacje, wobec bezsilności rządów poszczególnych państw, w coraz większym stopniu sprawują bezpośrednią władzę nad nasza "globalną wioską", co stanowi poważne zagrożenie dla mechanizmów demokracji i idei społeczeństwa obywatelskiego.

 

Kim Kiyosaki - Bogata kobieta

Ekscytująca pozycja skierowana specjalnie dla kobiet, które pragną wziąć stery w swoje ręce i zmienić swoje życie. Dzięki radykalnym krokom, do podjęcia których zachęca Kim, osiągniemy finansową niezależność, nie potrzebując pomocy męża, rodziny, państwa czy kogokolwiek innego.

 

Thierry Jonquet - Tarantula

Kim jest piękna Ewa, z którą wzięty chirurg plastyczny, Richard Lafargue, pokazuje się na przyjęciach, a potem zamyka ją w piwnicy swej eleganckiej willi? Dlaczego Ewa czasem tak subtelnie się uśmiecha, a on wtedy z trudem ukrywa wściekłość i ból? Czemu są razem, skoro jest między nimi tyle wrogości? Jaka tajemnica mogła połączyć ze sobą tych dwoje? Dlaczego piękny tekst piosenki “The Man I Love” stał się dla nich sposobem na wyrażanie absolutnej nienawiści w najczystszej postaci?
To książka, w której rozpacz przenika się z perwersją. To Sade i Sartre w jednym, czyli historia kata i jego ofiary…

 

Andrews Virginia C. - Andrews Virginia C.

Dalszy ciąg „Kwiatów na poddaszu”, na który czekają czytelnicy!
Dzieci trafiają do domu doktora Sheffielda, który roztacza nad nimi opiekę. Straszne przejścia nie pozwalają im jednak powrócić do normalnego życia. Może im pomóc jedynie znienawidzona matka… Intrygujące połączenie powieści obyczajowej, psychologicznej, przygodowej i thrillera. Sugestywna rzecz o rodzinnej tajemnicy, trudnym wchodzeniu w dorosłość i poszukiwaniu miłości…

 

Carlos Ruiz Zafon - Więzień Nieba

Interesy rodzinnej księgarni Sempere i Synowie idą tak marnie jak nigdy dotąd. Daniel Sempere, bohater Cienia wiatru, wiedzie stateczny żywot jako mąż pięknej Bei i ojciec małego Juliana. Następny w kolejce do porzucenia stanu kawalerskiego jest przyjaciel Daniela, Fermín Romero de Torres, osobnik tyleż barwny, co zagadkowy: jego dawne losy wciąż pozostają owiane mgłą tajemnicy. Ni stąd, ni zowąd przeszłość Fermina puka do drzwi księgarni pod postacią pewnego odrażającego starucha. Daniel od dawna podejrzewał, że skoro przyjaciel nie chce mu opowiedzieć swej historii, to musi mieć ważny powód. Ale gdy Fermín wreszcie zdecyduje się wyjawić mroczne fakty, Daniel dowie się rzeczy, o których Barcelona wolałaby zapomnieć…

 

Harlan Coben - Wszyscy mamy tajemnice

Dawna gwiazda tenisa Suzze, zwraca się do Myrona z prośbą o ratowanie jej małżeństwa. Niedawno ktoś umieścił na Facebooku komentarz kwestionujący ojcostwo nienarodzonego jeszcze dziecka pary. Zaraz potem Lex opuścił będącą w ósmym miesiącu ciąży żonę i przepadł bez wieści... Kobieta jest zrozpaczona, komentarz na jej profilu był dziwnie podpisany – nie tylko pseudonimem, ale również jakimś symbolem. Suzze obawia się, że Lexowi może grozić śmiertelne niebezpieczeństwo. Myron musi odnaleźć nie tylko zaginionego małżonka, ale również autora facebookowej notki…

 

Frederick Forsyth - Afgańczyk

Zagrożenie ze strony wschodnich organizacji terrorystycznych narasta, szykuje się akt niewyobrażalnego terroru. Kiedy nastąpi atak? Kto lub, co będzie celem? Jedynie wtyczka w szeregach Al-Kaidy mogłaby udzielić takiej odpowiedzi... Plan jest z pozoru szalony. Czy można podmienić osławionego przywódcę talibów, od pięciu lat więzionego w bazie Guantanamo na Kubie, na urodzonego w Iraku pułkownika Mike'a Martina, wojennego weterana, agenta zachodnich służb wywiadowczych? Operacja wymaga nie tylko perfekcyjnego przygotowania, ale też nieprawdopodobnego szczęścia. Szansa powodzenia jest jak jeden do miliona...

 

Zofia Kucówna - Szara godzina

Wybitna polska aktorka, niezwykła osobowość, która talentem i pracą podbiła sceny najlepszych teatrów, opowiada o życiu w teatrze i o teatrze swojego życia. Szara godzina jest jej opowieścią o dzieciństwie spędzonym w Komorowie, pracy na uczelni ze studentami, wieloletniej działalności w ZASP-ie na rzecz Domu Aktora w Skolimowie. Artystka wszystko przeplata anegdotami, opisami zdarzeń z życia prywatnego i zawodowego…

 

Waris Dirie - Czarna kobieta, biały kraj

W wieku 5 lat została poddana rytualnemu obrzezaniu. W wieku 13 uciekła z domu, gdyż miała zostać wydana za mąż za 61-letniego mężczyznę. W wieku 20 lat została modelką, a następnie ambasadorką ONZ walczącą przeciwko okaleczaniu kobiecych narządów płciowych. W tej książce opowiada o swojej nowej, białej ojczyźnie i tęsknocie za Czarnym Lądem. Krytycznie przygląda się sytuacji panującej w Afryce. Nie szczędzi ostrych słów na temat bogactwa klasy panującej i nędzy zwykłych ludzi, wszechpanującej korupcji i bezsensu tzw. pomocy z Zachodu. Znajdziemy tu także wiele opisów z prywatnego życia autorki, dotyczących jej mieszkania w Polsce, narodzin syna Leona czy też premiery filmu "Kwiat pustyni" podczas festiwalu w Wenecji…

 

Wisława Szymborska - Wystarczy

W kontekście jej wierszy, tak przewrotnych i zagadkowych mimo pozornej prostoty, czymś małostkowym byłoby biadać nad śmiercią poetki. Bo to ona żałuje ludzkości. Widzi świat od strony nicości, nie z ludzkiej perspektywy….

 

 

 

 

Reklama


Info

%s użytkownik : 170
Artykułów : 57

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Statystyka

Odsłon : 362246

Tagi

© [Free] Designed by rcomp.pl
:: WITAMY NA NASZEJ STRONIE :)