„Książka to mistrz, co darmo nauki udziela,

kto ją lubi, doradcę ma i przyjaciela,

który z nim smutki dzieli, pomaga radości,

chwile nudów odpędza, osładza cierpkości”

Ambroży Grabowski

 

 

„Ktoś powie, że czytać każdy umie,

zaprawdę mało kto czytać potrafi”

Cyprian Kamil Norwid

 

„Książka i możliwość czytania to jeden

z największych cudów ludzkiej cywilizacji”

Maria Dąbrowska

 

 

 

„Książki to okręty myśli, żeglujące po oceanach czasu

i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek

z pokolenia na pokolenie”

Francis Bacon

 

 

 

 

 

 

ZAPRASZAMY

Oddział dla dzieci i młodzieży


Historia

„Wasz uśmiech jest moim uśmiechem…” M. Kownacka W 1984 roku  Miejska ...

Filia w Grzybowie


Godziny otwarcia

Godziny otwarcia poniedziałek, wtorek, czwartek   9:00 - 15:00środa  8:00 ...

Filia w Żychlinie


Godziny otwarcia filii

Godziny otwarcia filii: poniedziałek, wtorek, czwartek  8:00 - 16:00środa  ...

Klub Seniora


Działalność i historia

Jubileusz 30 – lecia  Klubu seniora „Spokojna jesień”Klub...

Home Nowości Wydawnicze Nowości wydawnicze

Informacje

Dane teleadresowe

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna
im. M. Kownackiej

Żychlin 99-320,
ul. Al. Racławickie 5

Telefony:
(24) 285 11 69
(24) 285 49 79

29
wrz
2010
Nowości wydawnicze

Biblioteka prezentuje nową ofertę nowości wydawniczych dla czytelników.
WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH :

 

Nazywam się Zacharski - Marian Zacharski

Wbrew regułom to tytuł fascynującej autobiografii legendy polskiego wywiadu Autor ujawnia kulisy pracy służb wywiadowczych, metody i techniki werbunku oraz działania szpiegowskiego. Pokazuje, jak funkcjonuje kontrwywiad, jak bez pistoletu w ręku czy wkradania się do strzeżonych budynków można wejść w posiadanie ściśle tajnych dokumentów o wartości szacowanej na miliardy dolarów.

Arabska żona - Valko Tanya

Wstrząsająca historia Polki, która poślubiła muzułmanina. Dorota, uczennica szkoły średniej, poznaje Ahmeda,w którym zakochuje się bez pamięci. Jej najbliższe otoczenie nie kryje swojego negatywnego nastawienia do tego związku, mimo to młodzi spotykają się dalej ? dziewczyna zachodzi w ciążę, w końcu biorą ślub. Po pewnym czasie wyjeżdżają do jego rodziny do Libii. Tam ukochany pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

Duża dziewczynka - Danielle Steel

Wiktoria, nieładna i pulchna, rozczarowywała rodziców od urodzenia. Miała być chłopcem, a gdy urodziła się jej siostra, śliczna Christine, ojciec oświadczył Wiktorii, że była „ciastem na próbę”. Zestresowana, wciąż porównywana z Christine, „duża dziewczynka” ucieka w jedzenie. Czy decyzja o wyprowadzeniu się z domu i życiu na własny rachunek pomoże jej pozbyć się kompleksów?

Droga do raju - Paullina Simons

Poruszająca historia o kobiecej przyjaźni, lojalności, miłości i poszukiwaniu celu w życiu. Shelby kończy szkołę i dostaje od ciotki kultowego, jaskrawożółtego mustanga. Zamierza jechać nim do Kaliforni, by odnaleźć tam swą matkę. Dołącza do niej Gina, pragnąca spotkać byłego chłopaka i naprawić związek. Po drodze zabierają Candy: nieznośną i tajemniczą dziewczynę, która przeszła w życiu prawdziwe piekło i przed czymś wyraźnie ucieka... Niezwykła podróż przez cały kraj zmieni ich życie na zawsze.

Mea Culpa. Saga część IV - Barbara Rybałtowska

Napisana ujmującym, ciepłym językiem saga rodzinna, opowiada historię matki i córki wobec burzliwych dziejów Polski XX w. Uwikłane w historię tworzą wbrew okrucieństwom losu ciepłą i kochającą rodzinę. Pomimo tragicznych zdarzeń, które są ich udziałem patrzą na świat z radością życia, ciepłą życzliwością i humorem. Od pierwszych stron książki wciągają nas w swój świat.

Proszę bardzo - Anda Rottenberg

Rekonstruuje dzieje własnej rodziny, niejednorodnej pod względem etnicznym i wyznaniowym. Babka ze strony ojca jako ortodoksyjna Żydówka nosiła perukę i przestrzegała restrykcyjnych zasad koszerności. Krewni po kądzieli byli pochodzenia rosyjskiego, a wszelkie uroczystości obchodzili w obrządku prawosławnym. Nie przemilcza i tego, że wujek był pionierem i komsomolcem. Wspomina o skandalu obyczajowym, jaki wybuchł tuż po ślubie jednej z ciotek. Opowiada przy tym niezwykłą historię łagrową o znajomości swoich przyszłych rodziców.

Frascati - Ewa Kuryluk

Egzotyczny świat PRL-u zostaje pokazany z perspektywy prywatnej symbolizowanej przez rodzinne mieszkanie na warszawskiej ulicy Frascati. Ojciec autorki Karol Kuryluk należał po wojnie do "czerwonej burżuazji" - był redaktorem "Odrodzenia", ministrem kultury, ambasadorem w Wiedniu, a jednocześnie szlachetnym człowiekiem. "Ktoś powinien napisać powojenną historię od podszewki. O skutkach szoku, psychicznej polaryzacji, o nadmiarze empatii, zupełnym braku empatii. Horror uczula na zło albo prowadzi do znieczulicy. Od czego to zależy" - temat "zadany" kiedyś przez matkę podjęła córka, Ewa Kuryluk.

Twoje serce należy do mnie - Dean Koontz

Trzydziestoczteroletni Ryan Perry, twórca internetowego imperium, ma świat w garści. Niestety. Lekarze wydają wyrok – śmiertelna choroba serca. Życie Ryana może uratować tylko przeszczep. Popadający w paranoję mężczyzna znajduje specjalistę, który, za ciężkie pieniądze, przywróci go do życia. Rok później Perry znowu czuje się jak młody bóg. Właśnie na nowo układa życie z Samanthą, gdy ktoś zaczyna przesyłać mu dziwne prezenty. Ale najbardziej niepokojąca jest wiadomość: twoje serce należy do mnie.

Zielone drzwi - Katarzyna Grochola

Na kartach Zielonych drzwi autorka opisuje swoje dzieciństwo, szkolne wybryki, pracę w cukierni i w szpitalu. Razem z nią przeżywamy najtrudniejsze chwile, wspominamy egzotyczne podróże, poznajemy najbliższe osoby i ukochane zwierzaki.

Miłośnicy polskiej autorki nareszcie mają okazję dowiedzieć się, jaka naprawdę jest Katarzyna Grochola.

4 [czwórka] - Waldemar Łysiak

Czterech amerykańskich superkomandosów, wynajętych przez mszczącego się na kidnaperach miliardera i będących tajnym ramieniem służb kontr narkotykowych USA - realizuje w ogarniętym wojną narkotykową Meksyku krwawą ant kartelową i antyrosyjską operację pod kryptonimem Sandbox. Mają prostą dewizę wykonawczą: No mercy!

Heretycka królowa - Michelle Moran

Starożytny Egipt: pożar zniszczył pałac królewski, a ostatnią przedstawicielką XVIII dynastii staje się mała księżniczka Nefertari. Na jej przeszłości ciąży cień krewnych, osławionych heretyków, Nefertiti i Echnatona.

Kiedy Nefertari zakochuje się w Ramzesie II, najpotężniejszym faraonie w historii, jej ciotka pomaga jej zostać jego żoną. Ale nawet po ślubie Nefertari czuje, że lud jej nienawidzi i boi się nowego życia. Czy mimo jej odwagi, uporu i miłości męża Egipt kiedykolwiek zapomni o jej przeszłości?

Przypadek- Grzegorz Miecugow

Przypadek to opowieść o nieufności i próbie ucieczki od własnego losu człowieka, który przeżył silny wstrząs emocjonalny. Akcja powieści osadzona jest w polskich i niemieckich realiach czasu kryzysu ekonomicznego i toczy się przez trzy jesienne tygodnie, które mają Marcinowi Szusterowi pozwolić zmienić swoje życie i zacząć je od nowa. Akcja, momentami sensacyjna, opowiada o realiach polskiej rzeczywistości początku stulecia, ale momentami odnosi się do kosmosu i wiary.

Wybrałam wolność - Mariam Notten, Mariam Fischer

Mariam Notten opowiedziała Erice Fischer dzieje swojej rodziny, sięgając cztery pokolenia wstecz. Historia życia afgańskich kobiet zaczyna się od zabójstwa prababki przez pradziadka. Kobieta posądzona o romans splamiła honor rodziny - najwyższą wartość, na którą powoływać się będą kolejne pokolenia mężczyzn i przez którą cierpieć będą kolejne pokolenia kobiet. Śledząc losy prababki, babki, matki i córki, zaglądamy za zamknięte drzwi afgańskiego domu i poznajemy nie tylko trudy życia tamtejszych kobiet, ale też ich wolę walki o samostanowienie i godność.

Gryź, mała, gryź - Christopher Moore

Książkę Christophera Moore'a czyta się niezwykle szybko. Praktycznie trzeba się nieźle nastarać, żeby za nią nadążyć. Narracja, wątki główne i poboczne oraz te zupełnie nieistotne pędzą z szybkością nastolatki opowiadającej o najnowszej serii różowych sweterków, otwarciu nowej mega galerii, albo przynajmniej o najświeższym hicie potencjalnej gwiazdy o imieniu Justin.


Duch ognia - Graham Masterton
Młoda kobieta, porwana i brutalnie zgwałcona przez trzech zamaskowanych mężczyzn, zostaje następnie spalona żywcem przez trzynastoletniego chłopca, który sam płonie jak pochodnia. Sprawą zajmuje się inspektor pożarowy Ruth Cutter. Zbrodnia wymyka się wszelkim racjonalnym wyjaśnieniom. Stopień zwęglenia zwłok wskazuje, iż ciało ofiary zostało poddane temperaturze znacznie przekraczającej tysiąc stopni. Samozapłon? Nauka wyklucza taką możliwość. Tymczasem mają miejsce kolejne gwałty i okrutne morderstwa, popełniane zawsze przez tych samych trzech sprawców...

Pocałunek cienia - Richelle Mead

Moroje mają zdolności magiczne. Zwykle specjalizują się w jednym z czterech żywiołów - wykorzystują wodę, ogień, powietrze lub ziemię. Lissa stanowiła wyjatek. Pracowała z piątym żywiołem - ducha, o którego istnieniu mało kto słyszał. Posiadała dar uzdrawiania, a nawet wskrzeszania zmarłych...

Dziewczyna w złotych majtkach - Juan Marsé

Luys Forest – wdowiec i emerytowany falangista – postanawia spędzić resztę życia w zaciszu nadmorskiej posiadłości w Calafell i tam poświęcić się spisywaniu wspomnień. Nieoczekiwanie błogą samotność przerywa przybycie siostrzenicy Mariany. Wyzwolona i spontaniczna dziewczyna deklaruje chęć pomocy w przepisywaniu powstającej książki.

Socjologia rodziny - Tomasz Szlendak

Nowoczesny podręcznik obejmujący wiedzę na temat ludzkiego życia rodzinnego i jego form, od teorii ewolucyjnej zaczynając, przez informacje z zakresu antropologii i historii społecznej, a na współczesnych badaniach socjologicznych kończąc. Bogato ilustrowany, pełen przykładów z życia codziennego, podręcznik ten adresowany jest do studentów nauk społecznych i humanistycznych.


Pepiki - Mariusz Surosz

Lektura tej książki niejednemu z nas uzmysłowi, jak niewiele o tytułowych Pepikach wiemy. Co bardziej rozgarnięty polski inteligent orientuje się, że czas spędzają głównie na piciu piwa i wsuwaniu knedlików, że przegrali wszystkie wojny, wydarli nam Zaolzie, a ich wkład w światową kulturę polega na wyprodukowaniu "Szpitala na peryferiach" i wysłaniu Karela Gotta na koncerty do NRD. A tu Surosz dowodzi, że złośliwa historia nie poskąpiła wyśmiewanym Czechom w wieku XX łez i tragedii.

Assegai - Wilbur Smith

Leon Courtney, niegdyś porucznik Królewskich Strzelców Afrykańskich, zostaje zawodowym myśliwym. Jego firma organizuje safari dla bogatych i wpływowych klientów, a polowania odbywają się na terenie należących do Masajów, ludu, z którym Leon czuje się szczególnie związany…

Nakarmić wilki - Maria Nurowska
Kasia, absolwentka warszawskiej SGGW, przyjeżdża w Bieszczady, by zebrać materiał do pracy doktorskiej o wilkach. W stacji naukowej przebywają już Olgierd i Marcin. Mężczyźni nie wierzą, że ich nowa towarzyszka wytrzyma trudy życia w lesie. Kasia jednak okazuje się osobą nie tylko odporną na niewygody, ale też wyjątkowo odważną. Pierwsza nocna obserwacja wilków staje się początkiem wielkiej fascynacji Katarzyny, a kolejne, coraz bliższe spotkania z watahą sprawiają, że między dziewczyną a wilkami wytwarza się niemal mistyczną więź.


ODDZIAŁ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY :

 

Kajtuś. Zaginiona skarpetka

Kajtuś chce założyć swoje ulubione skarpetki, ale udaje mu się znaleźć tylko jedna z pary.
Chłopiec wyrusza na poszukiwanie zaginionej skarpetki.

Dlaczego myjemy ręce? - Angela Royston

Do czego potrzebne jest nam mydło?
W jaki sposób przenosimy niebezpieczne zarazki?
Czy nasza skóra jest wodoodporna?

Poznaj odpowiedzi na te i wiele innych ciekawych pytań!

Wprowadzenie do nauki o ludzkim ciele;
trudne zagadnienia opisane prostym i zrozumiałym językiem;
mnóstwo wspaniałych fotografii;
uwagi do rodziców i wychowawców;

Kłamstewka o owadach - Agnieszka Maria Stefańska

Osiem pięknie ilustrowanych, zabawnych historyjek napisanych wierszem. Bohaterami kolejnych są: bąki, dżdżownica, komar, robaczki świętojańskie, skorek, ślimak, świerszcz i mucha. Wiersze uzupełnione są krótkimi notkami, pełnymi ciekawostek przyrodniczych.

Bracia Koala. Piknik na pustyni – Henrietta Stickland

Mysia postanowiła urządzić piknik na pustyni. Zaprosiła na niego Jasia i Arka. Wkrótce jednak przekonała się, że kierowanie wyprawą to nie jest łatwe zadanie. Kiedy zabłądziła - Franio i Benio musieli ją ratować.

Bracia Koala Opowieści z australijskiej pustyni

Hej, rusz się i otwórz bramę, samolot jest już gotów do lotu! Poznaj dzielnych pilotów, Frania i Benia, oraz ich przyjaciół! Polecimy razem z braćmi koala na patrol nad australijską pustynię! Bo bracia koala są tu po to, żeby pomagać!

Puchatku cierpliwości! Trudny poranek Królika Puchatek i przyjaciele

Stumilowy las jest beztroską bajkową krainą. Przyjaciele żyją w zgodzie z naturą i ze sobą. Ale czasami bywa tak, że Królik wstaje lewą nogą. Okazuje się wtedy, że jego ulubione warzywa są zniszczone! A Puchatek? Nie może doczekać się swoich urodzin. Cały dzień nie może znaleźć sobie miejsca. Przeczytaj, jak sobie radzą bohaterowie w trudnych sytuacjach.

Auta. Złomek zastępcą Szeryfa

Mieszkańcy Chłodnicy Górskiej cenią sobie ciszę i spokój. Nic więc dziwnego, że kiedy banda piratów drogowych z rykiem silników zaczęła najeżdżać ich miasteczko, postanowili działać. Nagle na ulicy Głównej zaroiło się od pomocników Złomka, którego Szeryf uczynił swoim honorowym zastępcą. Czy uda im się przywrócić porządek?

Arielka i delfinek

Arielka jest szczęśliwa z Erykiem, ale tęskni za swoimi morskimi przyjaciółmi. Pewnego dnia znajduje spokojną zatokę, a Eryk otacza ją murem, aby dziewczyna mogła się z nimi bezpiecznie spotykać. Okazuje się jednak, że nie jest to najlepszy pomysł.

Detektywi z Dalslandu. Zaginiony koń - Pia Hagmar

Książka zachęcająca do samodzielnego czytania Aron szeroko otwierał oczy, żeby lepiej widzieć, ale to nie pomagało. Odgłos samochodu się zbliżał, aż po kilku minutach coś wielkiego wtoczyło się na podwórze. Ciężarówka, bez przyczepy, ale z paką. (...) Drzwi od strony kierowcy otworzyły się i wysiadło kilka ciemnych postaci. (...) Aron wycofał się i sięgnął po swój plecak. Drżącymi dłońmi wyjął telefon komórkowy. Jeśli policja naprawdę się pośpieszy, być może zdąży na czas…

Scooby-Doo! i Szaleńcze rodeo – James Gelsey

Członkowie Tajemniczej Spółki odwiedzają właściciela rodeo, światowej sławy jodłującego kowboja o nazwisku Bucky McCoy. W samą porę! Na arenie rodeo pojawia się złośliwy klaun, który zamiast rozśmieszać, próbuje dokonać sabotażu, aby doprowadzić Buckyego McCoya do bankructwa! Teraz los rodeo i jego twórcy spoczywa w rękach detektywów. To oni muszą odkryć, kto stoi za błazeńskimi sztuczkami...

Mój Kucyk Pony: Balonikowa niespodzianka

W barwnej i urokliwej Ponylandii mieszka siedem kolorowych i bardzo wesołych kucyków. Tola, Tęczusia, Pysia, Tusia, Kołysanka, Wiolinka i Malinka to prawdziwe przyjaciółki od serca, które zawsze śpieszą sobie z pomocą i nigdy się nie rozstają. Każdy ich dzień wypełniony jest radością i zabawą. Razem przeżywają wiele ciekawych przygód i wiedzą, że zawsze mogą na siebie liczyć!

Martynka mała baletnica zaczynam czytać z Martynką

Seria książeczek "Zaczynam czytać z Martynką" to doskonała pierwsza lektura dla dzieci, które rozpoczynają naukę czytania. Krótki, o prostej budowie fonetycznej, pozbawiony dwuznaków oraz z niewielką liczbą zmiękczeń tekst, a także duże litery ułatwiające czytanie i pojedyncze, nieskomplikowane zdania sprawiają, że dzieci szybko i chętnie uczą się czytać.
Dzięki książeczkom z Martynką nauka czytania będzie łatwa i przyjemna.

Mam przyjaciela marynarza Mądra mysz – Ralf Butschkow, Suzanne Schurmann

Karol to prawdziwy wilk morski. Jest kapitanem holownika w wielkim porcie, więc zna się na statkach, urządzeniach portowych i na marynarskim życiu. Dlatego może opowiedzieć wiele ciekawych rzeczy - samą prawdę, bez żadnych "morskich opowieści".
Seria „Mądra mysz” to ciekawe opowieści dla dzieci od lat 3.

Diamentowe dziewczyny - Jacqueline Wilson

Diamentowe dziewczyny - cztery, ale czterech różnych ojców. Tylko mama mieszka z nimi i spodziewa się kolejnego dziecka. Tym razem na pewno będzie to chłopiec. Pora przeprowadzić się do większego domu, przeciwko czemu zwłaszcza starsze dziewczęta się buntują. Kiedy jednak nadchodzi ten moment, okazuje się, że każda z nich ma swoje ważne życiowe sprawy, a mama właśnie niespodziewanie wcześniej zaczyna rodzić. Tylko najmłodsza jest przy mamie i poznaje jej wielki sekret.

Tędy do Raju - Cathy Hopkins

Poznajcie Indię Jane. Przyjaciele i liczni członkowie rodziny mówią na nią Cynamonowa Dziewczyna. Urodziła się w Indiach, a potem mieszkała w różnych krajach. Jej największym pragnieniem było zakończyć wreszcie te podróże i mieć prawdziwy dom. I gdy już wydawało się, że dobry los je spełni, jej ojciec znowu dostał korzystną pracę i podróże zaczęły się od nowa. India pojechała na lato do ośrodka rozwoju osobowości, jaki prowadziła w Grecji jej ciocia. Choć inni sądzili, że jest tam jak w raju, ona czuła się bardzo samotna i zagubiona. Czy tajemniczy chłopak imieniem Joe pomoże Indii Jane odkryć źródło prawdziwego szczęścia?

Wystrzałowa licealistka - Gaja Kołodziej

Życie maturzystki samo w sobie jest bardzo trudne. Ale sprawa się komplikuje o wiele bardziej, gdy zostanie zwerbowana do agencji antyterrorystycznej IST.

Czy możliwa jest praca w tajnej agencji i utrzymanie rodziców w niewiedzy?

A do tego wizja matury wisząca jak kat nad zbolała duszą.

O tym na własnej skórze przekona się Melania Korzeniowska, która w jednej chwili - jednym ruchem nadgarstka - bezpowrotnie odmieni swoją codzienność.

Pączki, bolączki i dramaty księżniczki - Leila Rasheed

W swoim Trzecim Zjawiskowym Dzienniku "Pączki, bolączki i dramaty księżniczki" Betsaba Klarysa de Trop wybiera się na obóz aktorski Dramaramy, o którym zawsze marzyła - gdzie rodzą się gwiazdy i gdzie sława może rozpocząć się od każdego następnego ujęcia. Ale tym razem to będzie prawdziwie gwiazdorski i "horrorski" obóz: przyjaciele stają się wrogami, a końcowe przedstawienie dosłownie wywraca wszystko do góry nogami.

Echa miłości - Rosie Rushton

Powieść dla dziewcząt, odwołująca się do klasycznej powieści Jane Austen. Anna Eliot nadal tęskni za uroczym Feliksem Wentworthem i nie może przeboleć rozstania. Zastanawia się nad rolą, jaką odegrała w jej życiu przesadna lojalność wobec ojca i sióstr. Kiedy Felix w glorii bohatera wraca z wojny w Afganistanie, Anna zamierza go odzyskać, ale czy dostanie drugą szansę? Czy pamięć okoliczności, w jakich ze sobą zerwali, nie zagłuszy wspomnienia o miłości?

Lodowa Kraina - Ulysses Moore

Jason, Julia, Anita i Rick powrócili do Kilmore Cove z niepokojącą wiadomością - wśród mieszkańców miasteczka ukrywa się zdrajca. Ktoś, kto od lat po kryjomu coś knuje. I kto, przy pomocy Podpalaczy , teraz chce dokonać prywatnej zemsty. Cienka nić drobnych zdarzeń wskaże przyjaciołom miejsce, w którym przechowuje się wszelkie odpowiedzi: Agarthi, legendarne miasto, zagubione wśród lodowców, do którego nikt, nawet Ulysses Moore, nigdy nie dotarł…

Przyjaciele z Breslau - Adam Seredyński

Historyczno - przygodowa powieść Adama Seredyńskiego "Przyjaciele z Breslau". Perypetie czwórki chłopców wieku 12-15lat, których ścieżki skrzyżowały się we Wrocławiu, w październiku 1944. Bohaterowie: Polak- Andrzej Zakrzewski, Niemcy: Heinz Wagner (przyjaciel Andrzeja) i Horst Dachs - członek Hitlerjugend oraz Żyd Natan Goldberg. Ciekawa, wartka, pełna humoru akcja, bogate opisy miasta sprzed 65 lat, ówczesne pojazdy: samochody i motocykle. Do rozwiązania detektywistyczna zagadka! Powieść dla dzieci i młodzieży.

 

Reklama


Info

%s użytkownik : 170
Artykułów : 57

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Statystyka

Odsłon : 362240

Tagi

© [Free] Designed by rcomp.pl
:: WITAMY NA NASZEJ STRONIE :)